CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   









Junioři a dorost ve Švédsku
 
02.09.2016 | zobrazení 5353
Jak už se stalo skoro tradicí vyrazili jsme na konci prázdnin s větší skupinou juniorů a dorostu na soustředění,...

...jehož hlavním smyslem je sbírat zkušenosti z terénů, které nám nejsou úplně vlastní, z terénů, ve kterých neběháme odjakživa a ve kterých jsme si nejistí.

Po dvou letech jsme opět zvolili Sever a to hlavně z toho důvodu, že příští juniorské se koná ve Finsku a je potřebné co nejvíce prožít a dostat pod kůži severský orienťák, protože jak nedávno zmínil náš reprezentant z právě skončeného MS Šéďa a jak jsme loni poznali i při JMS v Norsku, ten je častokrát na hony vzdálený tomu našemu kontinentálnímu.

program

Veškeré zázemí nám poskytla klubovna oddílu v Edu, která přímo sousedila s aktraktivním tréninkovým prostorem s těžkou podmáčenou podložkou, ale slušnou viditelností a vzhledem k tomu, že jsme byli blízko norských hranic, přípomínal terén už spíše Norsko.

Další tréninkový prostor, který jsme využili, ležel za úzkým ale několik kilometrů dlouhým jezerem Stora Le, kde se běžel v roce 2009 závod švédského mistrovství na dlouhé trati. My jsme v tomto prostoru odběhli mimo jiné trénink dlouhých postupů a opět jsme se přesvědčili, že se jedná o jeden z nejtěžších orientačních prvků v severském terénu. Zde se dlouhé postupy nedají jen tak běžet někam směrem tzv. na blind s tím, že se pak dohledám a budu pokračovat. Postup je nutné si rozfázovat a hledat si vodící linie - úzká zařízlá údolí nebo naopak výrazné hřbety, vysoké skalní srázy, skalní plotny, okraje bažin atd.

Jeden den jsme vyrazili na dva tréninky připravené přímo Evou Juřeníkovou z Haldenu, na sprintové úseky u pevnosti Frederiksten a zkrácenou trať na mapě Skarefjell South, kde se objevily ve větší míře skalní plotny, a tak jsme měli i trochu podobu finského orienťáku, který je tímto příznačný.

Abychom jenom netrénovali, ale také poměřili své síly s místní konkurencí, která byla skutečně kvalitní, vyrazili jsme na 3. a 5. etapu doprovodných závodů při MS a mohli tak běžet v prostoru krátké a klasické trati. Je potěšující, že řada našich závodníků předvedla nadějné výkony. Po našich závodech jsme vždy sledovali závody MS - krátkou trať a štafety, což doufám, bylo pro mnohé velkou motivací do dalšího tréninku.

I vzhledem k počasí, které nás poškádlilo jen 2 dny, považuji celou akci za vydařenou. Velké díky patří Ivě, Borisovi, Márovi a Libemu za velkou výpomoc při zajištění celé akce a řidičům manželům Zichovým, jejichž služeb jsme již po několikáté využili. A také díky všem účastníkům, na kterých byla vidět snaha naučit se a udělat zase něco víc pro to, abych se stal kvalitním závodníkem.

Tímto soustředěním juniorská reprezentační sezóna 2016 v podstatě skončila. Složení týmu pro příští sezónu a další informace se objeví, co nejdříve po MČR na klasické trati a to hlavně proto, že na úvodní soustředění bychom rádi vyrazili již v termínu 25. 10. – 1. 11. a pokud vše klapne vydáme se opět severním směrem :-).

Mapy, GPS, mezičasy:

1) seznamovací trénink
mapa

2) sběr kontrol Hagtjärn - tempo volné
mezičasy
GPS tracking 20 juniorů na delší trati
mapa kratší trať

3) mapové okruhy St. Sagtjärn - tempo závodní
mezičasy
okruh A
okruh B
okruh C
okruh D
okruh E
okruh F

4) ROC 3. etapa - krátká trať
týmové výsledky
GPS tracking všechny holky v kat. D20E, D18E, D16

5) dlouhé postupy Hagtjärn - tempo střední
mezičasy
GPS tracking všechny holky na trati B+C a D
mapa trať A

6) sprintové úseky Frederiksten Festning - tempo stupňované
mezičasy i se započtenou pauzou mezi úseky
mapa všech úseků

7) zkrácená trať Skarefjell South - tempo volné, délka absolvování tratě dle vlastního uvážení
informativní časy
mapa celé tratě

8) 1. úsek štafet St. Sagtjärn - tempo závodní
výsledky
GPS tracking 20 juniorů na trati A
mapa trať B+C
mapa trať D

9) housenka St. Sagtjärn - tempo volné
mapa

10) ROC 5. etapa - klasická trať
týmové výsledky
GPS tracking kluci v kat. H20E a H18E

11) kombotech Hagtjärn - tempo volné
informativní časy
GPS tracking vylosované holky a mladší kluci

12) štafety St. Sagtjärn
výsledky po úsecích
celkové výsledky štafet
mapa 1. a 2. úsek (bude doplněno)
mapa 3. úsek (bude doplněno)

Fotky od Báry Vyhnálkové

Košík a spol.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Kdy zakopneme o anaerobní práh?
Anaerobní práh (ANP) je úroveň zatížení organismu, kdy tělo přestává být schopné plynule odbourávat splodiny anaerobního spalování (např. kyselina mléčná). Začíná se hromadit laktát, svaly tuhnou, zhoršuje se koordinace. Výkon začne po krátké době klesat. Důležitá veličina v souvislosti s efektivním řízením fyzického tréninku.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN