CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Sprint: Když Král, tak šestý
 
01.07.2017 | zobrazení 5716
Být orienťák vypisovaný u sázkových kancelářích, byl by Vojta Král zlatým dolem pro tipaře. Není totiž větší tutovka, než položit peníze na to, že skončí šestý ve sprintu. Svůj osud, ale zároveň i extra třídu, potvrdil i v úvodním závodu MS v Estonsku.


Foto: Jakub Marek

Šestý skončil loni na šampionátu ve Švédsku i třikrát ve sprintech Světového poháru. Jak Vojta hodnotí sobotní závod? „Po včerejší velmi těsné kvalifikaci jsem si dal za cíl oběhnout to bez chyby a v klidu. To se mi podařilo, ale nebylo to světové, pár zaváhání se našlo a hlavně volba na 10. kontrolu mě stála cenné sekundy. Takže do příště je ještě co zlepšovat! Ale samozřejmě jsem spokojený. TOP6 je zapamatovatelný výsledek, aspoň pro mě,“ vzkázal z Tartu a nutno dodat, že co se týče vytváření zmíněné zapamatovatelnosti, Vojta v téhle disciplíně nemá konkurenci.

Než se podíváme, kde možná nechal cenné vteřinky, které nakonec rozhodly o tom, že na velkou individuální medaili si ještě musí počkat, pojďme si zrekapitulovat výsledky celého týmu.

Mužské finále s Vojtou běželi Miloš Nykodým a Honza Petržela, kteří se srovnali ve třetí desítce. Na vítězného Daniela Hubmanna ztratili lehce přes minutu. Dvaadvacátý Dým litoval špatné volby na jedničku, kde ztratil 26 vteřin. Pětadvacátému Ňufovi to moc netáhlo a neodpustil si pár kliček.

Mezi ženami byla dnes nejlepší Jana Knapová, která sice myslela výš než na 17. příčku, ale nakonec s ní musí být spokojená. Škoda horšího začátku, protože v druhé půlce se dokázala posunout vpřed. Áďa Indráková doběhla na 22. místě, Terka Janošíková v premiérovém finále MS o dvě místa za ní. Suma sumárum, všichni čeští reprezentanti se vešli do nejlepší třicítky, s čímž můžeme být spokojeni. A teď už slíbená krátká analýza, neboli jak si Vojta Král pro šesté místo zase doběhl.

Start - 1

Zajímavou volbu na jedničku, na které se dalo hned hodně ztratit, vyřešil Vojcek stejně jako všichni běžci v TOP6 správně. Našel tedy nejkratší cestu mezi bloky domů. Pro ukázku jsou zobrazeny i varianty Nykodýma a favorizovaného Michielse, které je stály hodně metrů i času na víc.

1-2

I mistr Kyburz se někdy utne. Tady ho to díky jeho rychlosti nestálo tolik. Vojta potvrzuje skvělý start a i druhou volbu zvládá.

5-6

Ztratím se v tvých rajských uličkách, zpívali v S tebou mě baví svět. Leandersson s Kyburzem v nich ztratili kolem deseti vteřin, naopak podle mezičasů Vojta tenhle postup vyhrává.

9-10

Kritický okamžik. Podruhé už Vojťas cestu mezi domy nenachází a nabíhá si hodně zbytečných metrů. Dle mezičasů zde ztrácí 14 vteřin na Tranchanda. Chybuje ale i Hubmann – jak volbou, tak na chvilku i při její realizaci. Přesto nakonec bude mistrem světa. Pomůže si mocným závěrem.

12-13

Soutěž o to, kdo je větší bezmozek a dokáže to pustit po schodech dolů. Nebo to rozbalí na delší variantě zprava, ale bez schodů. Ta je v podstatě vyrovnaná. Vojta zvolil schody a malinko ztratil.

/Zhaly

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Speciální silový trénink
Má přispět k dalšímu rozvoji běžeckých schopností. Provádí se explozivním způsobem s těžkou zátěží v málo opakováních. Cílem není nárůst svalové hmoty, ale aktivace nervových kanálů. (Má se zařazovat minimálně 8 hodin po běžeckém tréninku.)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN