CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Rozhodnutí o nominaci pro MS 2017 Estonsko
 
30.05.2017 | zobrazení 6988
Některým to lítá, jiní potřebují ještě pořádně dotankovat nádrže a dotáhnout šrouby. Tenhle tým má ale rozhodně na víc, než jen ustát místní kopr v každém jídle!

rozhodnutí o nominaci pro MS 2017

Zdůvodnění nominace:

Ženy

Denisa Kosová se zotavuje ze zranění (natržený přitahovač), které vedlo k delšímu tréninkovému výpadku a snížení velmi slibně vypracované výkonnosti. Vše je na dobré cestě, noha už nebolí a trénink konzultujeme na základě výsledků zátěžového testu i s biomechanikem, abychom zbývající čas využili co nejefektivněji. Nicméně stav není optimální a je potřeba reagovat – proto jsme společně s Denisou došli k rozhodnutí, že na MS pragmaticky vynechá sprint, což je disciplína, kde má teď aktuálně největší hendikep a která vyžaduje trénink, který teď zpočátku ještě trochu funkčně jde proti doléčení.
Naopak je velká pravděpodobnost, že na kratší lesní tratě by mohla být solidně nachystaná. (A i smíšené štafety se v EST běží částečně v kopcovitém terénu.) Proto "jen" mixy, middle a štafeta.

Pro sprint jsou na základě výkonů jasné Jana Knapová a Adéla Indráková. Při absenci Denisy se pak otevřelo třetí místo, na které jsme se za aktuálního rozložení sil a šetření Venduly Horčičkové pro lesní disciplíny rozhodli nominovat Terezu Janošíkovou, které je sice teprve 17 let, ale ve sledovaných ženských závodech (3x MČR sprint a mixy + SP Finsko) prokázala velmi slibnou výkonnost, podpořenou nadprůměrnou běžeckou kapacitou. S Terezou také předběžně počítáme vedle Denisy Kosové pro závod smíšených štafet. Po důkladném zvážení celé situace máme za to, že letos lze bez problému skloubit sprintové závody na MS a následně JMS. Jeví se nám to jako win-win situace. (Sprintové závody MS se běží v Estonsku 1.-3.7., první závod JMS je v blízkém Finsku 10.7.)

Pro individuální lesní závody na MS máme po loňské diskvalifikaci štafety k dispozici jen dvě ženská místa a je naším jasným cílem pokusit se opět vrátit do první divize.

Middle: věříme, že se skvělým zimním základem Denisa dokáže - i navzdory výpadku – navázat na své slibné mezinárodní výkony z poslední doby. Vendula Horčičková dokázala svůj letošní výkonnostní posun přetavit i ve stabilní výkony v důležitých závodech a po dvou kvalitně zaběhnutých sledovaných middlech (EST, FIN) má šanci i na zajímavý výsledek z MS.

Long: na sledovaných závodech v Estonsku si o místo jednoznačně řekla Vendula Horčičková. Dalším našim ženám se závod vůbec nepovedl. Při velmi těsném rozhodování o druhém místě jsme se rozhodli zohlednit celkovou letošní výkonnostní stabilitu Adély Indrákové.

Štafeta: zatím hodně otevřená záležitost, jak výkonnostně, tak úsekově. Předpoklad je, že základem štafety budou Denisa Kosová a Jana Knapová – ta se v rozhodném nominačním období potýkala s drobnou zdravotní indispozicí, což jí trochu znevýhodnilo v boji o individuální místa, ale pro MS by měla být stoprocentně fit. Výsledné složení štafety bude reagovat na aktuální stav při MS (je to poslední závod).


Muži

Jan Šedivý je naší jasnou oporou pro všechny lesní závody.

Vojtěch Král letos svými výkony naznačil, že by aktuálně mohl na MS zvládnout na světové úrovni asi všechny disciplíny. Ve jménu posílení šancí na výrazný výsledek na middlu, ve štafetě a potažmo i na Světových hrách jsme se však rozhodli, že long vynechá.

Tři závodníci pro sprint si svá místa jasně vyběhli – Král, Petržela a Nykodým. Jonáš Hubáček je jako náhradník na dostatečné úrovni, schopný zabojovat případně o postup do finále.

Smíšené štafety by vedle Krále běžel Petržela, který je aktuálně jasně náš druhý nejlepší sprinter. Nicméně v případě nutnosti reagovat na stav po předcházejících sprintech bude připravený naskočit z pozice náhradníka i Miloš Nykodým.

Nominace pro long vychází ze sledovaného závodu v Estonsku – tedy Šedivý, Kubát a Nykodým. Náhradník případně Petržela .

Middle: naprosto jasní jsou Šedivý a Král, kteří v Estonsku i Finsku zaběhli špičkově. Pro třetí místo dostal v těsném rozhodování důvěru Jan Petržela, který i přes aktuální pokles trénovanosti v důsledku dlouhého zdravotního výpadku dokázal na SP ve Finsku vyvinout při samostatném stabilním výkonu špičkové tempo a je předpoklad, že po dotrénování jeho forma naroste. Nykodým i Kubát zde představují hodně silné náhradníky.

Štafeta: Šedivý na druhém a Král na třetím úseku jsou jasní. Pro první úsek se bude rozhodovat hlavně mezi Petrželou a Nykodýmem.

...

Rozhodnutí o nominaci bylo se závodníky probráno na společném sezení při přípravném kempu v Estonsku.Jaroslav Kačmarčík, Radek Novotný, Michaela Omová (ženy)
Otepää 30.5.2017

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Výklus odplaví škodliviny
Výklus je první část další fáze. Laktát a škodliviny se vlivem výklusu odbourávají mnohem rychleji. 30 minut klusání dokáže snížit hladinu kyseliny ve svalech o 90%! Intenzita klusání by měla být cca 60% TFmax. Lze nahradit i nějakou míčovou hrou.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN