CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Zpátky do maskáčů!
 
30.11.2016 | zobrazení 2795
Armádní středisko vrcholového sportu přijme od Nového roku pod svá křídla hned čtveřici našich reprezentantů. Dvě "nová" místa tak vzniknou i ve VSC.

Včerejší jednání na "velitelství" Dukly na Julisce potvrdilo, že na výplatní pásce Dukly by se od 1.1.2017 měli objevit Jan Šedivý, Denisa Kosová, Jan Petržela a Miloš Nykodým.

Český orientační běh měl své skupinové zastoupení na Dukle Liberec v rámci ASO "různé" v letech 1995-2003. Jednalo se o skupinu cca 5 mužských závodníků, ve které byli zastoupeni vojáci ZVS, civilní zaměstnanci i vojáci z povolání. V té době se etablovali borci jako Tomáš Prokeš, Rudolf Ropek, Michal Jedlička nebo Michal Horáček.

Tato skupina se pravidelně účastnila zpravidla velmi kvalitně obsazených armádních MS v OB - CISM. Tam jsme dokázali za osm let vybojovat čtyři individuální medaile (přičemž na každém CISMu byl vždy jen jeden závod jednotlivců):
1995 – 3. Tomáš Prokeš
1997 – 1. Rudolf Ropek
1999 – 2. Michal Jedlička
2000 – 3. Michal Jedlička
K tomu je možné připočíst i řadu dalších medailí ze soutěže týmů a štafet.

Spojení Dukly a české reprezentace se tak zpětně dá hodnotit jako oboustranně úspěšný projekt.

K vyřazení orientačního běhu z ASC Dukla došlo v roce 2003 v rámci tehdejší změny náhledu na priority státní podpory sportu touto formou.

Aktuální znovuzařazení několika našich reprezentantů v OB by mohlo výrazně pomoci k vytvoření poloprofesionálních podmínek vedoucích ke kýženému útoku na pódiová umístění.

Předpoklad spolupráce je víceletý.
Vybraní závodníci budou i nadále reprezentovat své mateřské kluby.

Na uvolněná místa ve VSC po Denise Kosové a Janu Petrželovi by podle dnešní dohody s ČAUS měli od dubna nastoupit dva mladí závodníci s šancí reprezentovat na AMS 2018 ve Finsku - ročník 1993 a mladší. (Celkově bychom tak ve VSC měli mít nadále 4 závodníky v tzv. akademickém výběru, plus Vojtu Krále jako individuálně podporovaného špičkového sportovce, zaměstnaného na částečný úvazek.)

Póóózor! Pohov! Rozchod.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Laufy běhej v terénu!
Vytrvalost rozvíjí aerobní výkonnost, zefektivňuje spalování tuků, má zdravotně preventivní účinek. Dá se trénovat alternativně (lyže, kolo...), ale vzhledem k lokálnímu účinku je pro orienťáky paradoxně nutné ji hlavně naběhat v terénu - pak má i velký vliv na ekonomiku běhu a tím i na závodní výkon. Efektivní intenzita je v rozmezí cca 70-85% TFmax. Vytrvalost je základem pro zvládnutí intenzivního speciálního tréninku. Neměla by se však úplně vynechávat ani v závodním období.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN