CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA

Stříbrná štafetová tečka

12.07.2010 | zobrazení 6686
Na závěr juniorského šampionátu vybojovaly Denisa Kosová, Jana Knapová a Tereza Novotná stříbro při závodě štafet. Kluci ve složení Honza Petržela, Miloš Nykodým a Pavel Kubát pak přidali umístění na velké bedně.

Ve čtvrtek a pátek byl na pořadu middle. Štěstí jsme neměli již při losování kvalifikace (4 z 6 našich kluků startovali v první třetině startovní listiny). Proti prapodivnému rozdělení závodníků do skupin jsme podali protest, ktery byl s odůvodněním na nejasný výklad pravidel IOF zamítnut. O "vyrovnanosti rozběhů" se můžete sami přesvědčit ve výsledcích, stačí se podívat na ztráty u postupujících. Z našich řad do finále postupilo 5 holek a 5 kluků. Do role fanoušků byli pasováni Dan s Denisou.
Podle představ nám nevyšlo ani finále, kde vyhasly naše naděje již na prvních kontrolách v otevřeném terénu. V juniorkách vyhrála Alexandersson (SWE) a v juniorech Steiwer (NOR). Z našich byla nejlepší 27. Terka Novotná, resp. 32. Pája Kubát.

Fotky z dílny Denisy a Vendy - zdea zde.

Šampionát vyvrcholil sobotními štafetami. Po všech stránkách nejpěknější a pořadatelsky nejméně problémový závod. Fyzicky náročný terén, dobré farstování, počasí a únava závodníků z předchozích závodů roztrhala záhy startovní pole v obou kategoriích. V holkách rozbíhaly Denča a Janča. Ztráta po prvním úseku sice vypadala hrozivě, bylo ale zřejmé, že se budou dělat chyby a projevit se musí i rozptyl v délce úseků. Přesto bylo velkým překvapením, že se nám podařilo vrátit do boje o medaile již po pár minutách díky Janě, která zaběhla nejrychlejší čas na úseku a předávala Terce na medailových pozicích. Terka pak zkušeným výkonem prokázala nejen svoje běžecké předpoklady a bez zaváhání dalším nejlepším časem na úseku doběhla pro stříbrnou pozici. Závod vyhrály způsobem start - cíl favorizované Dánky, kde na druhém úseku i přes zranění běžela Ida Bobach. Výborným výsledkem je rovněž 9. místo českého béčka ve složení Janča, Aďa a Věrka.
Ještě před doběhem juniorek vystartovali i kluci. Již od startu to byl především souboj Švédska s Norskem, naše štafety sledovaly boj s mírným odstupem v poměrně velké skupině, které bojovala o další pozice. Nejnadějněji vypadala naše situace při průběhu druhých úseků. Miloš probíhal na šestém místě a vypadal, že by se mohl dotáhnout do boje o medaile. Po drobném zaváhání po výměně mapy a odlišné farstě se místo toho před naši štafetu dostali Poláci a především pak áčková štafeta Dánska, která to nakonec dotáhla na bronzovou pozici. Na posledním krátkém úseku se podařilo štafetu Pájovi dotáhnout na šesté místo. České béčko (David, Dan a Filip) vybojovalo pěkné 15. místo. Vítězem štafetového závodu se stalo Norsko.