CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Jan Petržela o kvalifikaci: Zvedli jsme si sebevědomí
 
30.06.2017 | zobrazení 3830
Šest z šesti ve finále sprintu. To jsou na úvod mistrovství světa v Tartu moc hezké české počty. Nejvýše v kvalifikaci skončil Honza Petržela, který si zopakoval třetí místo z rozběhu z MS ve Skotsku 2015. "Tehdy mi to trochu popletlo hlavu," přiznává před zítřejším bojem o medaile.


Foto: Jakub Marek

Tak jaká je po dnešku nálada v týmu?
V kvaldě jde primárně o postup, a to se povedlo na sto procent, takže supr. Pro finále si většina i zvedla sebevědomí. Akorát Vojcek byl na sebe naštvaný, ale snad to přetaví ve zdravou motivaci.
Jaký to byl závod? Z mapy mi přišlo, že spíš lehčí...
Občas jsem dokonce nevěřil, že v tom opravdu není žádný chyták, takže z tohoto pohledu zatím zklamání, ale snad si pro nás nechali to zajímavější na finále.
Postoupil jsi ze třetího místa. Co to pro tebe znamená? Uklidnění? Motivaci?
Já jsem byl třetí v kvalifikaci sprintu už ve Skotsku dva roky zpět. Tehdy mi to možná trochu popletlo hlavu a viděl jsem se už trochu jinde. Tentokrát to beru trochu střízlivěji, ale samozřejmě je fajn vědět, že fyzicky bych ani ve finále ztrácet nemusel.
Může pomoct i zkušenost ze SP ve Finsku, kde se ti po povedené kvalifikaci ve finále už tolik nedařilo?
Věřím v to. Tam to už navíc byl třetí závod ve dvou dnech a vzhledem k tréninkovému manku jsem už byl hodně utahaný. Závěrečná příprava proběhla bez větších problémů a i program je milosrdnější, takže to snad bude výrazně lepší.
V Estonsku jste dnes běželi v dešti. Bylo to ve městě nepříjemný? A slibují předpovědi pro zítřek lepší počasí?
Déšť nebyl nijak hustý a při samotném závodě jsem to nijak nevnímal. Nepříjemné bylo rozhodování o volbě bot. Špuntovky mi na dlažbě hodně kloužou, u botasek jsem se zase bál prudkých výběhů a seběhů po trávě. Nakonec jsem zvolil botasky a bylo to v pohodě. Zítra by mělo zase poprchávat, ale žádné průtrže mračen snad nehrozí.
Jak teď bude vypadat tvoje příprava na zítřejší finále?
Dát si dobrou večeři, zajít za Kubistou na sadomaso a postavit si ještě pár tratí na zítřek. Díky dnešnímu závodu a mapce dopravních uzávěrek, kterou včera nějakým zázrakem našla Áďa, máme dost dobrou představu o tom, kde by se měl závod odehrávat. Toho musíme využít, a pak už to jenom udýchat.

/Zhaly

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Poznávej různé terény!
"Nikdo se nestane mistrem světa na své vlastní zahradě. Tam se můžeš stát jen mistrem té zahrady." (Kent Olsson)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN