CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Závěrečná příprava za námi, JMS před námi
 
23.06.2017 | zobrazení 5635
V úterý jsme se vrátili z týdenní závěrečné přípravy přímo v Tampere a jeho okolí.

I přes značnou vzdálenost mezi jednotlivými tréninkovými prostory, jsme díky bílým nocím zvládli absolvovat celý program.

Cíl akce byl jasný. Adaptovat se během týdne na terény, ve kterých za necelé tři týdny proběhne vrchol juniorské sezóny. Absolvovali jsme tréninky na všechny disciplíny v různých intenzitách, ale i specifické tréninky konkrétních orientačních technik jako například vrstevnicovka nebo hromadné starty. Aby se závodníci nedostali do velké únavy, byly mapové tréninky doplněny volným během po cestách a zábavným člunkovým během, který podporuje výbušnost a obratnost.

O víkendu navíc trojice závodníků (O. Hirš, V. Sýkora a D. Vandas) podpořila své kluby na slavné Jukole. Velmi pěkný výkon předvedl zejména Vojta, který na posledním téměř 14 kilometrů dlouhém úseku dokázal běžet s těmi nejlepšími (23. místo).

Mapy, tratě a GPS tracking:

- seznamovák 14/6
- middle 14/6
- vrstevnicovka 15/6
- sprint 15/6
- middle juniorky 16/6
- middle junioři 16/6
- dlouhé postupy 17/6
- hromadné starty 18/6
- klasika 19/6

Mimo to probíhala nezbytná teoretická příprava a čas zbyl i na zábavu. Po pondělním tréninku klasiky se o slovo přihlásila únava, v úterý ráno se nebe po 7 dnech zatáhlo, a tak nastal čas odjet.

Za nedlouho v sobotu 8. července ale vyrážíme znovu. Tentokrát už do ostrých bojů. Letošní šampionát netradičně zahájí závod na krátké trati, pak nás čeká sprint, klasika a závěrečné štafety:

PO 10/7 kvalifikace krátká trať Viitapohja
ÚT 11/7 finále krátká trať Viitapohja
ST 12/7 sprint Pispala
PÁ 14/7 klasická trať Särkänperä
SO 15/7 štafety Särkänperä

JWOC 2017

Přejme našim mladým reprezentantům, ať dokáží proměnit vynaložené tréninkové úsilí v co nejlepší výkony a ať je pro ně zkušenost z celého juniorského impulsem do dalšího tréninku.

Košík a spol.

Fotky od Báry Vyhnálkové
Fotky od Toma Křivdy

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Laufy běhej v terénu!
Vytrvalost rozvíjí aerobní výkonnost, zefektivňuje spalování tuků, má zdravotně preventivní účinek. Dá se trénovat alternativně (lyže, kolo...), ale vzhledem k lokálnímu účinku je pro orienťáky paradoxně nutné ji hlavně naběhat v terénu - pak má i velký vliv na ekonomiku běhu a tím i na závodní výkon. Efektivní intenzita je v rozmezí cca 70-85% TFmax. Vytrvalost je základem pro zvládnutí intenzivního speciálního tréninku. Neměla by se však úplně vynechávat ani v závodním období.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN