CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Nominačky velikonočky - rekapitulace
 
18.04.2017 | zobrazení 6784
Viselo to ve vzduchu a občas leželo i na zemi.
Aprílová kombinace
jarní sníh a nominace!

Pátek 14.4. - dráha Turnov

Na stadionu nad Jizerou pofukoval lehký větřík, jinak polojasno až slunečno, 10°C.
Výkony jsou vzhledem k časnému termínu testu a také vzhledem k nedávno absolvovanému kempu ve Francii celkově velmi slibné.
Řada lidí potvrdila dobrý subjektivní výsledek testu v Jihlavě a někteří si udělali hezké osobáčky. Gratulace!

celkové výsledky testu na 3.000m
on-line přenos Zhaly TV z běhu mužů i žen lze najít na našem FB

Sobota 15.4. - middle Polana Jakuszycka (Polsko)

Podmáčená horská planina až skandinávského charakteru otestovala terénní kapacitu a schopnost držet směr navzdory často dramaticky snížené viditelnosti.
Při stavbě tratě bylo nutné co nejvíc eliminovat místa se zbytky hlubokého firnu. Přesto se chybovalo hodně, a na různých místech. Podle momentální mezery v koncentraci.
O až překvapivé celkové technické náročnosti svědčí odstup vítězů za součtem nejlepších mezičasů, které na obou tratích vycházejí kolem 31 minut.
"Snažila jsem se, abych si nemusela zase zapsat do poznámek, že jsem to směrově neustála," nastínila v cíli svou efektivní vítěznou taktiku překvapivá, ale naprosto zasloužená vítězka Majda.
To v mužích mohl po chybě na sběrku vítěz velebit vteřinky - od druhého Vojty ho nakonec dělily jen čtyři. "No nebylo to dneska ode mě kdovíco...," neodpustil si Šéďa ani tentokrát obvyklou sebekritiku.
Zatímco členové reprezentačního áčka měli nominaci pro SP jistou, velké chyby zjevně mrzely hlavně aspiranty na nominaci součtem. Například Ondra Semík ve 2/3 závodu dokonce vedl. "Jenže pak jsem se zastavil nad tou šestnáctkou a i když jsem viděl tu velkou skálu, nemohl jsem pochopit, kam to mám jít hledat." Čtyři minuty! Podobně dopadl i Jonáš při předčasné dohledávce na patnáctku: "Potkal jsem tu osmnáctku, ale stál jsem tam a nechápal. Nenapadlo mě otočit mapu a podívat se..." A takový Tomáš Kubelka po chybě na sběrku jen proběhl cílem a šel si to hned začerstva vyříkat s PKejem za remízek.
A sběrka tentokrát vůbec nebyla zadarmo - Jana Knapová tam dokonce Majdě Tužilové přepustila vítězství.

mezičasy D i H
mapa D
mapa H
GPS tracking D
GPS tracking H
na našem FB se brzy objeví i Zhalyho video ze závodu - oslava orienťáku jako ryzího přírodního prožitku

Neděle 16.4. - long Rozdroze Izerskie (Polsko)

Máme kliku. Nahoře na Jakuszycích je po ránu bílo. Tady je to níž a přestože v průběhu závodu několikrát aprílově zasněží, při teplotě 2°C to hned taje a odtéká v nespočtu potoků, které běží místní kamenitou strání.
Vítězní Vendy a Pája podali objektivně docela kvalitní výkon a celkem výrazně pokořili nastřelené odhady časů. Takže to bylo vzhledem k podmínkám a účelu tak akorát.
I přes malou morfologickou členitost terénu ukázal tracking řadu zajímavých situací při volbě postupu, daných snahou o eliminaci náročné podložky. Vizuelní výstupy budou možné až po uskutečnění závodu, pro který byla tato zbrusu nová mapa připravena - tímto moc děkujeme polskému klubu Orientpark.pl za její laskavé poskytnutí pro náš test. A českým orienťákům rádi vyřizujeme srdečné pozvání na svěží prvomájové závody v Dolním Slezsku.

mezičasy D i H
GPS tracking D i H
Tratě na plné mapě můžeme zveřejnit až po 1.5., kdy se uskuteční společné polsko-české závody: Discover Lower Silesia 2017


konečný nominační žebříček pro SP Finsko

Nominace divokých karet a náhradníků bude zřejmě oznámena 20.4. až projde oponentním a schvalovacím procesem. 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Celková strategie vytrvalostního tréninku
K ovlivňování krátkodobé a rychlostní vytrvalosti lze přistoupit až po zvýšení aerobní úrovně a úrovně rychlostních schopností.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN