CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA

JWOC sprint Samokov: Eliška 10., Jonáš 16.

22.07.2014 | zobrazení 4370
Sprintem v centru města Samokov, na který se vybíhalo přímo z palubovky místní sportovní haly, bylo zahájeno letošní juniorské MS v Bulharsku.

Pořadatelé překvapili celý svět, když vyčlenili pro rozbíhání přízemí haly. Celá hala byla navíc zmapována v měřítku 1:1000 (warm-up map). Karanténa byla důsledná. Pořadatelé například zatemníli nebo znepřístupnili všechna okna. Závodníci, kteří vybíhali do prostoru závodu přímo z haly tak měli omezené informace a to že venku asi od půldvanácté pršelo, zjišťovali až na startu.

Velmi hustý déšť se strhnul přesně v čase Eliščina startu. Té to však rozhodně nevadilo a doběhla tak pro nejlepší český výsledek dne - 10. místo (+0:44). Pouze 11 sekund za 6. místem ale rozhodující 2 sekundy před 11., na kterém se umístilo 5 závodnic. Osobní zlepšení oproti minulému roku zaznamenala Katka na 23. místě (+1:04) (Anička +1:42, Gabča +2:15, Simča +2:39 a Markéta +3:07).

Ještě více vyrovnanější byla kategorie juniorů. S tratí se v českém týmu nejlépe vyrovnal vepředu startující Jonáš, který správně namotivován doběhl na 16. místě (+0:47). Ostatní kluci běželi téměř jako přes kopírák (Mára +1:13, Ondra a Patrik +1:16, Peťa +1:19 a Vojta +1:35).

Závod se po orientační stránce zařadil mezi jednodušší. Po úvodu na sídlíšti s chaoticky umístěnými budovami rozličných velikostí a z materiálu všeho druhu se překonala podruhé řeka, aby se znovu proběhlo kolem haly a přes zástavbu rodinných domů zamířilo do centra města s kontrolou u mešity.