CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   









Kemp Itálie - rekapitulace
 
03.09.2013 | zobrazení 5898
Snad ještě nikdy jsme v průběhu kempu nenajezdili tolik hodin po klikatých horských silničkách. A snad ještě nikdy naši závodníci neschytali tolik vosích žihadel jako na kamenitém hřbetu pod Asiagem.


Dospělý tým, oživený značným počtem juniorů, odpracoval zase jednou kus poctivé práce a po doběhu závěrečné štafetárny proti Švédům mohli všichni právem z týdne odběhaného v jižních Dolomitech pociťovat mírnou euforii, a to i přesto, že v mnoha případech nám Itálie odhalila prostor pro dramatická zlepšení.

Rekapitulace:

01 - linie Hinterbech (PO odp)
Úvodní volitelné proběhnutí, zároveň seznámení s mírně nevšedním terénem zítřejšího volného middlu.
[01 mapa]

02 - middle Hinterbech (UT dop)
Krátká trať volným tempem s deklarovaným důrazem na tvorbu plánu a bezchybnost.
Pro otestování jistoty v dohledávce některé kontroly naschvál neroznešené (nakonec jich bohužel chybělo až moc, protože mnohé místní byly ukradené).
Mnozí předvedli až neadekvátní technické problémy - nutné posílit obecné porozumění mapě (=objet víc zahraničních terénů), mít na postupu jiný plán než jen "tam někam" a dokázat efektivně zapojit busolu jako všudypřítomnou pojistku. A nebo si příště vzít víc k srdci zadání: "i při tréninku volným tempem si počínat maximálně aktivně"? Technicky odlajdačený trénink má mizivý přínos. A při volném tempu by se reprezentantovi nemělo stávat, že neví kam běží... Bu bu bu.
[02 mapa H] - obě mapy dohromady
[02 mapa D]

03 - long Barricata (UT odp)
Delší trať v alpském terénu několika různých podob. Spíše kratší postupy s důrazem na schopnost běžet přímo.
Radikální změna charakteru v závěru prověřila náročnými volbami postupu schopnost podržení kvalitního nasazení i v druhé půlce klasiky.
Optimální časy kolem 80 minut. Celkově dobře průběžné, hodnoceno jako fajn prožitek.
[03 mapa H var.A]
[03 mapa H var.B]
[03 mapa D]

04 - long Forte Cherle (ST dop)
Fyzicky náročná klasika mezi 1500-1750 m.n.m. Pastviny, zalesněné svahy a paloukovaté vrchní partie. Obecně nadočekávaní dobrá průběžnost.
Při rozboru vznikla argumentační pře o smyslu obíhání. Většina inklinovala spíše k přímým variantám i za cenu občasné ztráty výšky. Zdá se, že když na to borec má, tak to funguje.
Optimální časy H kolem 100 minut (volným tempem).
Pro tréninky podobného typu by bylo dobré mít příště vlastní tréninkový občerstvovací pás.
[04 mapa H]
[04 mapa D]

05 - middle Platabek (ST odp)
Volitelný trénink v místním "Slovinsku", který si dal pouze Bet.
[05 mapa]
Alternativou tréninku byl odpočinkový fakultativní výlet na Monte Cengio, skalní pevnost z 1.SV.


06 - sprint Verona (CT dop)
Sprint v tempu. Společný trénink se Švédy, trať připravil Mattias Karlsson.
Město je vyhledávanou turistickou destinací a hustota turistů v centru tomu odpovídala. Paradoxně tak bylo lepší volit postupy spíše mimo hlavní pěší zóny.
[06 mapa] - stejná trať D i H
[mezičasy D]
[mezičasy H]

07 - sprintové štafety Vicenza (CT odp)
Dvoučlenné štafety jako trénink na novou disciplínu zařazenou od příštího roku do programu MS (mix štafety). Trénink společně se Švédy a Italy, pod naší taktovkou a dohledem místního tisku.
"Terén" tentokrát dobře průběžný, město se teprve probouzelo ze siesty a navíc Vicenza nepatří mezi hlavní turistické cíle.
Běželo se jen na dotek. Závodu dominovaly švédské štafety, naše nejlepší týmy ztratily 2min (ženy) a 1min (muži) - což vyděleno počtem úseků není až tak dramatické.
Podle vyjádření místních byla Vicenza vhodným modelem pro závod MS, který se má běžet v centru Trenta.
Specifickým elementem takového štafetového závodu ve městě je nesnadnost rozpoznat co je farsta a co volba postupu. Vyžaduje tedy značnou dávku vlastní aktivity a sebedůvěry.
[07 varianta AC]
[07 varianta AD]
[07 varianta BC]
[07 varianta BD]
[07 varianta EG]
[07 varianta EH]
[07 varianta FG]
[07 varianta FH]

08 - Passo Coe (PA dop)
Výšlap/výběh na horu Monte Maggio 1854 m.n.m. (cca 300 výškových metrů)a následná trať vedená atraktivním horským terénem.
Původně odpočinková fáze přinesla některým až 18km plných zážitků z inspirativního prostředí. Terén se ukázal jako překvapivě nepoddajný a relativně pomalý, většina s ním bojovala celkově i s výšlapem přes dvě hodiny.
Spíše krajinářský a nadstavbový zážitek, pro MS byly relevatní jen některé níže položené úseky.
[08 mapa H var.A]
[08 mapa H var.B]
[08 mapa D]

09 - Malga Boscon (PA odp)
Volitelná fáze, kterou si po přetaženém dopoledni a únavě ze sprintového dne zvolila jen necelá polovina.
Stálo to však za to, cvičení na směr skrývalo i jedno zlomyslné překvapení a terén přinesl setkání s nečekaně škrapovitými svahy.
[09 trať]
[09 plná mapa]

10 - zkrácená trať Barricata (SO dop)
Měřená krátká klasika na patnáctce nám poskytla několik zajímavých srovnání voleb postupu a vzhledem ke své příbuznosti s předpokládanou podobou klasiky na MS i docela cenná data.
Závod byl pojatý jako mezistátní utkání proti domácí Itálii, jehož druhou součástí byl odpolední fotbalový match na 2x20min.
[10 mapa H]
[10 mapa D]
[mezičasy H]
[mezičasy D]

11 - middle Turcio (SO odp)
Volitelná fáze s poměrně vysokou účastí nabídla další exkurs do terénu škrapů a zákopů, kde nic není zadarmo.
[11 mapa]
V podvečerním fotbale pak Česká Republika porazila Itálii 4:1. Kapitán Pavel Slavík (Tepna Babí) pak na dohled od vítězného oblouku převzal putovní trofej.

12 - štafetové úseky Kubelek (NE dop)
Závěrečná štafetová simulace společně se Švédy nabídla kvalitní početné startovní pole (24xH a 17xD) a skvělou příležitost jak si bez fatálních důsledků zazávodit proti mnohým světovým hvězdám.
Běželo se opět v terénu nasyceném pozůstatky bojů první světové války - kamenitém, ale přiměřeně. Poměrně relevantní počin vzhledem k lesní štafetě na MS.
[12 mapa se všema kontrolama]
[12 soubor všech variant tratí] (.zip)



/RN

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Mrštný jako lasička?
Protahování a cvičení na obratnost vedou nejen k prevenci zranění, ale i ke zlepšení ekonomiky běhu a výkonnosti. Protahování zlepšuje četnost zapojování svalových vláken do pohybu a rozšiřuje pohybový rozsah. Cvičení na obratnost působí na lepší svalovou koordinaci a mrštnost, což je v terénu důležité.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN