CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   









Euromeeting ukončila česká a norská hymna
 
10.08.2012 | zobrazení 6018
Ta první na počest závodnice, již na stupeň nejvyšší doprovodily otázky z hloučku opodál stojících Skandinávek: “Who’s that girl?” And, it was Michaela Gomzyk Omová. Ovace.


Long 12. 8. 2012

“Opravdu je to můj první Euromeeting,” přesvědčovala Míša. A užila si jej, v těžké horské klasice uhájila zlato před dotírající Finkou Sari Anttonen a Švédkou Josefine Engström. Mrzet ji může jen prochybovaný minimotýlek, který na trati působil dojmem, že je tam jen aby se neřeklo. Závod mužů ovládl stejný běžec, který kraloval na middlu - jen o něco suverénněji. Olav Lundanes. Druhému Runessonovi a třetímu Bergmanovi nadělil přes 5 minut. Sice se ztrátou 11 minut na úřadujícího mistra světa, ale na lichotivých pozicích 6 a 7 byli klasifikováni Vojta Král a Pája Kubát. Oba dokázali držet celý závod vysoké tempo i v kopcích a bažinách, na což byli hrdí. Vojta ale několikrát zaváhal mapově a úplně spokojen nebyl: “Na ty Švédy to mohlo stačit...” Skandinávci se ostatně v lese museli cítit jako doma, žluté bažiny a vřesoviště připomínaly okolí Trondheimu. Viditelnost ale převládala vysoká, i když tu a tam horské jehličnany sklonily větve až k zemi. Chybovalo se na polotevřených polopastvinách a v závěrech traverzů. Spousta Čechů, účastnících se doprovodných třídenních závodů jistě potvrdí, že terén, mimochodem vzdálený pouhých 470 kilometrů od Plzně, patří k nezapomenutelným.









foto Dann Wolf

Middle 11. 8. 2012

V horském balvaništi mezi zarostlými homolemi vyučovali Michaela Gomzyk Omová a Miloš Nykodým.

“Pár minutovek se tam našlo. Ty nejtěžší pasáže jsem ale zvládla dobře. Když si to člověk hlídá, tak to jde,” usmívala se v cíli Míša. V extrémním terénu vybojovala bronz, sklonila se jen před umem švédského dua Maria Magnusson, Josefine Engström, a to o 78, respektive 40 vteřin. Také Miloš Nykodým našel v Tyrolsku vděčné posluchače: “Jednu brutální chybu asi na minutu a půl jsem tam udělal. Jinak spokojenost.” Skončil na výborném pátém místě, 4 minuty za Olavem Lundanesem. I když tratě od startu v nejvyšším koutě mapy v 1800 metrech nad mořem převážně klesaly, odpočinkové úseky se na nich nenašly. O náročnosti vypovídá i vítězný ženský čas 51 minut na 4500m. Nohy klopýtaly mezi vším možným zarostlými kameny a mozek se snažil identifikovat, který objekt už má dostatečné rozměry pro zanesení do mapy. Modelový trénink bohužel scházel. Na předních pozicích figurovaly ještě Denisa Kosová(9.) a Lenka Poklopová(11.), z ostatních nadšení nad předvedeným výkonem nečišelo.



foto Pavel Slavík

Sprint 10. 8. 2012

Úspěšný vstup do víkendového setkání reprezentačních záloh zařídili v olympijském areálu Tereza Novotná a Vojtěch Král.

Rovinatý závod okolím olympijského areálu přál rychlým sprinterům. Terka Novotná mapově nezaváhala a atletická přípravenost ji dnes učinila neporazitelnou. “Dalo se to běžet tak o 20 vteřin rychleji. Udělala jsem chybku při vbíhání na ochoz, přidala jsem si jedny schody.” Vojta Král se po mistrovství světa rozhodl nevychladnout a Euromeeting jej zastihl ve formě. Také on si našel čas na pečlivé a neuspěchané vyhodnocení postupů, což na relativně snadné trati mnozí podcenili. “Ze začátku jsem to moc nerval, abych to nepo…, pak jsem to nakopl. Jednu volbičku jsem netrefil, jinak bez problémů. Totálně na jistotu.” Tratě nabídly pasáže standardní pravoúhlou předměstskou zástavbou a také několik voleb, kudy se protáhnout mezi ploty a zdmi sportovního areálu. Z našich se na předních místech umístili ještě Jana Knapová(12.), Tomáš Dlabaja(6.) a Miloš Nykodým(8.).











foto Milan Novotný

Kompletní výsledky hledejte na stránce pořadatelů.





foto Dann Wolf

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Jak vyzrát na kyselinu?
Anaerobní toleranční trénink rozvíjí schopnost lépe ustát a odbourávat tvořící se laktát, který omezuje výkon. Pro orienťáka je vhodné např. běhat opakovaně 30-90" naplno do kopce s pauzou 2-3x delší. Doba úplného zotavení je dlouhá - 24-96 hodin. Tréninkový efekt je krátkodobý a úplně zmizí během měsíce. Používá se jako ladící trénink, 4-8 týdnů před závody.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN