CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA

Do finále klasiky v plném počtu

15.07.2012 | zobrazení 5280
Kvalifikací longu v poměrně jednoduchém kontinentálním terénu jsme prošli beze ztrát.

"Kros jako prase", vyhodnotil Šéďa dnešní závod.
Kvalifikace nám na zdejší poměry asi nemohla víc vyhovovat. Málo členitý terén, většinou dobře průběžný, s řadou malých hustníků a občas s ostružinovým podrostem, který nás nemohl rozhodit díky dodávce nových prorážeček. Jen výjimečně závodníky zaskočila jinak přesná mapa, když zmapování hustníků neodpovídala realitě tak přesně jako na většině míst, resp. jejich tvary a rozhraní byla špatně nezřetelná. Šéďa a Venda hlásili tyto drobnosti jako jediná místa, kde zaváhali. Venda hned dvakrát, Šéďa jednou takhle i našel nejdřív kontrolu jiného rozběhu (11.), ale jeho byla jen o kousek vedle. "Trochu jsem znejistěl, jak na tom jsem", vzpomínal pak na chybku v půlce trati, takové obavy byly ale docela liché, protože v jeho skupině byl rychlejší jen Litevec Bertuks, trochu překvapivý vítěz. Naopak třeba včerejšího vítěze sprintu Kyburze zařízl, asi je takový výkon v nohách znát, napak Šéďa do toho šel naplno, když má až do čtvrtečního finále volno. Po dobrém výkonu ho znervóznila pouze třísla, která ho poslední dva týdny trochu trápí a teď se ozvala trochu víc.
Ani Olaf, Dana a Eva neměli s tratí problém, i když Dana trochu kroutila hlavou, že po plném nasazení před ní skončila Celine Dodin a Ursula Kadan.
Nervózní před výsledkovou tabulí byl akorát Kody, který měl na postupu na 11. trochu zbytečný respekt před zelenější pasáží a zvolil dlouhou obíhačku po cestách, nakonec postoupil ze 14. místa (postupovalo 15).
Eva až po doběhu všech závodníků seskočila z prvního místa ve svém rozběhu - Ruska Rjabkina dostala na startu špatnou mapu, sice startovala poslední a už jediná v minutě, ale vzhledem k tomu, že mapy jsou označené st. čísly, tak byla její mapa spíše špatně zabalená. Dlouho však ve výsledcích figurovala v rozběhu, který měla běžet a nikoliv který opravdu běžela - a v tom byla nejrychlejší. Jury rozhodla tak, že z tohoto rozběhu nakonec postoupilo 16 závodnic.
V nezáludném terénu nezůstal pod čarou skoro žádný favorit, překvapením byl snad jen nepostup lobáckého borce Taivainena, který zřejmě upřednostnil image před taktikou a nasotoupil do závodu s nezakrytými holeněmi a rameny.
Čtrvteční finále se očekává mnohem zelenější, pořadatelé však předpokládají prakticky stejný průměr na km.