CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA

Dana bude v neděli útočit na medailové pozice ve SP!

01.10.2011 | zobrazení 5814
Úvodním závodem závěrečného víkendu letošního ročníku SP byl middle ve Švýcarském La Chaux-de-Fonds. Z vítězství se radovali mladá Švédka Tove Alexandersson a mistr světa Francouz Thierry Gueorgiou. Dana Šafka-Brožková doběhla v ženách 6. a v nedělním sprintu bude bojovat o celkové pódium.

Závodilo se v mapově i fyzicky náročných terénech v podhůří Jurských Alp. Bojovalo se nejen o dobrá umístění v závodě SP, ale také o pořádnou porci bodů do celkového hodnocení.

Na ženy čekala trať o délce 5,6 km a všem favoritkám vypálila rybník švédská juniorka Tove Alexandersson (na obrázku uprostřed). Druhá doběhla její reprezentační kolegyně Helena Jansson a třetí Norka Ida Marie Ness Bjorgul.

Výborně běžela Dana Šafka-Brožková, která udělal drobnou chybku jen v úvodu závodu, poté běžela skvěle a vybojovala šesté místo. "Se svým dnešním výkonem jsem spokojená. Ztratila jsem trochu na začátku, kde jsem běžela hodně opatrně, protože to bylo mapově těžké a hodně zavřené. Druhá část závodu už byla jednodušší." Výsledky závodu jsou tady.

Dana poskočila díky získaným bodům na průběžné čtvtrté místo SP a v neděli bude bojovat o umístění mezi nejlepší trojkou. Průběžné výsledky před závěrečným závodem jsou tady.

Mužský závod byl velice vyrovnaný. Na stříbrné a bronzové pozici se za sebou srovnali dva Švýcaři. Druhý skončil Daniel Hubmann, který tak udělal důležitý krok za celkovým vítězstvím. Třetí doběhl Fabian Hertner. Ani jeden z domácích borců však nestačil na letošního mistra světa na middlu Thierryho Gueorgiou, který zaslouženě vyhrál. Nejlepším českým závodníkem byl 16. Tomáš Dlabaja. Výsledky závodu a umístění dalších českých borců najdete tady.

V neděli je na programu závěrečný závod ve sprintu pro 40 nejlepších v průběžném hodnocení SP. Z Čechů uvidíme Danu Šafka-Brožkovou, Evu Juřeníkovou, Ivetu Duchovou, Jana "Beta" Procházku, Tomáše "Olafa" Dlabaju a Stěpána Kodedu. Sprint startuje na náměstí v La Chaux-de-Fonds po poledni a tajenku křížovky rozluštíme před 15. hodinou odpolední. Vše potřebné včetně startovek a odkazů na televizní přenosy najdete na stránce závodu