CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA

MM - TT: Middle v Mjölby - Tanja a Thierry

24.07.2007 | zobrazení 5180
Svěťák pokračoval čtvrtým dílem - krátkou tratí, opět v rámci O-Ringu. Počasí se umoudřilo, Thierry se opět předvedl a naši lídři zopakovali umístění ze včerejška.

Podle očekávání se běželo hodně rovně. Z mapy to vypadalo celkem jednoduše, ale terén je v mapě hodně zgeneralizovaný a místy je těžké pochopit jak to autor myslel.

Francouz Gueorgiou však mapu chápe kdekoliv na světě stejně skvěle, jeho technika je evidentně robustní. Dneska zúročil velkou výhodu, když vynechal včerejší drsný long, a deklasoval zbytek pole skoro o 2 minuty. Michal Smola začal výborně. "Pak jsem uviděl Duncanova záda, snažil se ho docvaknout, ale skončilo to chybou, asi hodně přes minutu. Tam mě doběhl Ikonen. Před tou chybou jsem byl průběžně pátý. Ale stejně nevim, jestli bych ten zbytek ustál bez chyby, nebylo to úplně jednoduché...," líčí náš nejlepší muž, dneska zase 14. Petr Losman doběhl na 28. místě, Jan Šedivý 34. Všichni si tak zajistili start v A-finále i v zítřejším sprintu. Špičkový výkon podal dneska v béčku Tomáš Dlabaja. Vítězství nebylo zadarmo, o pět postupových míst do áčka se rvala spousta výborných závodníků, kteří v áčku nestartovali jen proto, že neměli dost bodů v SP. Silidně běžel i Jan Procházka, ale na 12.místě zaostal za postupem o více než minutu.

V ženách startovala Dana Brožková v samém závěru. "Celkem záhy jsem doběhla Emmu Engstrand o 2 minuty. Bohužel takové situace mě zatím stále ještě vyvádějí z rovnováhy," objasňuje Dana. Na 14. kontrole jí pak doběhla Minna Kauppi, která však dneska taky nešla úplně nejlepší závod. I tak se Dana opět protlačila do desítky (9.). Lucka Krafková doběhla s velikou ztrátou 38., ale i ona tak bude mít šanci zítra běžet v áčku (prvních čtyřicet). Simone Niggli dnes doběhla až pátá. Vyhrála hrdinka závěru letošní tiomily, Ruska Tanja Rjabkina. "Perfektní závod, nenechala jsem tam ani vteřinu," radovala se v cíli vítězka.

Běželo se s minutovými startovními intervaly a to se podepsalo i na výsledcích, které nesou skupinový punc. Má to spád, ale fér to není. Navíc za sebou často startují závodníci ze stejné země. Do cíle tak dobíhalo několik spolupracujících dvojic ve stejných dresech.

Při naslouchání vyprávění našich borců se evidentně opakuje podobný moment - jde to celkem dobře do té doby, než přijdou na trati do kontaktu s jiným závodníkem. "Asi si v takových terénech stále ještě úplně nevěříme a pak se snadno necháme stáhnout do chyby," uvědomuje si Michal Smola. Takže poučka před příštím middlem bude znít: "Věř si a běž svůj závod. Připrav se na kontakt s ostatními."

Po čtyřech závodech je Dana Brožková v SP celkově 7. a Michal Smola 22.

Emil Wingstedt není na SP úplně ve své kůži. Ale to je u něj 3 týdny před MS celkem obvyklé.

Francouz Renard je na middlu mistrem Švédska. A také reklamní tváří letošního O-Ringu.

V doběhovém koridoru je chvílemi hodně husto. Tady bojují s lidstvem švýcarské hvězdy Hubmann a Lauenstein.