CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   









Skogsport 1/2003
 
21.02.2003 | zobrazení 4528
Vyber nekolika zajimavosti z letosniho prvniho cisla Skogsportu

MS2003: Svedi take resi problem kdo co pobezi. Jsou rozhodnuti, ze "sprinteri" nemohou bezet zaroven klasiku. To velmi trapi Birklina, ktery by klasiku rad bezel, ale jako aktualni mistr sveta na sprintu se rozhodl obhajovat (Svedsko tim ziska misto navic).
O zbylych disciplinach zatim neni rozhodnuto (zda nekdo pujde middle a pak stafetu).
Birklin zaroven mini, ze je skoda, ze program MS je tak nestastne zvoleny, protoze takhle je mnohem tezsi vyhrat vice medaili na jednom MS a stat se tak respektovanou hvezdou.

NOM: Nori planuji 2 tydny pred NOMem pripravny kemp v NOM-terenu, kde hodlaji absolvovat ten samy program v co nejpodobnejsich terenech. Chteji si take zvykat na ubytovani, casovy rozvrh, stravu apod. ;-)

10mila: Obri obrazovka bude mit letos konecne premieru i na 10-mile. Jen pro zajimavost: Naklady na obrazovku + stab a prenosovou techniku dosahuji 150-200 tis SEK na den...

IFK Göteborg se pred sezonou znacne posilili: Prisli nejlepsi Sved Fredrik Lowegren, Jamie Stevenson a Fin Kim Fagerudd z Jedlova exklubu IF Femman. Kdyz k nim pripocitame Thomase Aspa a Hakana Peterssona, je to spolu s dalsimi 11 zkusenymi elitaky solidni zaklad pro pokus o zdolani Haldenu na 10M nebo Jukole.

Junior Anders Holmberg (19, Järla) mysli vysoko. Vloni byl jako 18-lety 5. a 6. na JMS. Mluvi se o nem jako o novem Martenssonovi - pry by mohl byt prvni kdo po dlouhe dobe pojede na seniorske MS jeste jako junior. On sam si mysli, ze by mel letos porazet muze kolem 15. mista v rankingu. V roce 2005 chce patrit do svetove spicky. "Ne mezi prvnich 15 nebo tak... ale do skutecne spicky!"
A jak trenuje? Mezi 8,5-15 hodinama tydne. Pry se snazi pri treninku drzet vyssi tempo, je radsi kdyz je po treninku unaveny...
"Mam rad kdyz je sranda. Jednou jsme treba s Martinem Johanssonem (dalsi juniorska hvezda) vzali kanystr s benzinem, toulali se a trochu podpalovali. Byla to fakt prdel, sli jsme spat az rano."

Bacha na infekce: Oskar Axelsson, vitez H21E na lonskem O-Ringu, si o dva tydny pozdeji rozsekl pri zavode koleno. Vecer mel koleno jak balon, horecka rostla ke 40 stupnum. Infekce. Nasledovaly 3 tydny v nemocnici, 2 operace... V soucasne dobe uz Oskar vstal z koleckoveho kresla a odhodil berle. Koleno vsak nemuze ohnout vic jak 90 stupnu a vydrzi maximalne 15 minut na kole. Rika se, ze mu bakterie koleno uplne "vyzrala" a ze bude zazrak pokud se jeste vrati k zavodeni. Pro ucitele telocviku je to tragedie.

 
tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Trénovat centrálně nebo lokálně?
Centrální kapacita se týká výkonnosti oběhového a dýchacího systému a dá se trénovat alternativně. Lokální kapacita je rozhodující pro výkon, je to výkonnost konkrétních svalových skupin, které se podílejí na závodním výkonu. Měla by se trénovat způsobem co nejbližším vlastnímu závodu.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN