CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA

Naši vybojovali bronz na Světových hrách

18.07.2005 | zobrazení 5055
Štafeta ve složení Losman - Štěrbová - Dlabaja - Brožková doběhla v napínavém závodě pár centimetrů za druhým Ruskem. Rozhodli až cíloví rozhodčí.

Závodu dominovali podle předpokladů favorizovaní Švýcaři, které posunul do jasného vedení Daniel Hubmann na třetím úseku. Finišovala Simone Luder - o vítězství nebylo pochyb, náskok ještě zvýšila.

Běželo se v parku a přilehlém městě. Po prvním úseku doběhlo deset týmů v šesti vteřinách. Petr Losman přesto tvrdil, že to bylo poměrně hodně farstované.

I Marta Štěrbová na druhém úseku zaběhla spolehlivě a předávala ve vedoucí čtyřčlenné skupince.

Tomáš Dlabaja běžel velkou část tratě právě se Švýcarem Hubmannem. Ten mu sice v závěru poodběhl, ale Česko se drželo hned ve druhé skupině.

Dana Brožková vybíhala na trať společně s Litevkou Sargautyte (ta brzy odpadla), Švédkou Bäckström a Ruskou Pereliajevovou. A byla to právě ruská finišmenka, kerá se na předsběrce objevila první s náskokem asi 20m před Českem a Švédskem. Dana však zařadila extra rychlost a Rusku mocně stahovala. Chvíli se zdálo, že Ruska neodolá, ale na posledních krocích se přece jen dokázala zmobilizovat a protnout cílovou čáru o pár centimetrů před Danou.

Bronzová medaile je zasloužená, všichni podali kvalitní výkon bez větších chyb.

Závod jednotlivců probíhal v přilehlém lese a zčásti i v parku. Místy bylo hodně kopřiv, které se pořadatelé snažili alespoň trochu vysekat. Našim příliš nepřál los - Marta Štěrbová startovala třetí, Petr Losman vybíhal do závodu dokonce jako první. Česká Republika získala díky Daně Brožkové a Martě Štěrbové dvě umístění do desítky (9. a 10.místo). Vendula Klechová doběhla 22. a Petr Losman 27. Druhý náš muž Tomáš Dlabaja doběhl 19., ale hlavně měl v závěru tratě možnost pozorovat přímo v akci notorického vítěze středních tratí Francouze Gueorgiou.

Celé Světové hry v Duisburgu byly poměrně rozsáhlou akcí: účastnilo se 3.5 tisíce sportovců z celého světa, slavnostní zahájení sledovalo na stadionu MSV hruba 25 tisíc diváků. Je příjemné, že se tam naši orientační fotbalisti neztratili.