CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

Plán akcí JRD pro sezónu 2018
 
05.10.2017 | zobrazení 5991
Následující sezónu zahájíme po třech letech opět na české půdě, přesto v odlehlejších Novohradských horách v termínu 16.–19. 11. Poté se sejdeme až po Novém roce.

:: plán akcí 2018

Většina akcí v první půli sezóny, jak vyplývá z jejich popisu, je zaměřena na JMS v Maďarsku. To se poběží ve specifickém polootevřeném terénu s písečnými dunami včetně negativních tvarů, prorostlým jalovcem. K tomu navíc přidáme osvědčené lyžařské soustředění na Vysočině, kde je i dostatek map v případě nedostatku sněhu. Abychom zavítali také trochu do kopců a nabrali sílu potrénujeme na konci dubna na Paprsku (tam už snad bez lyží). V srpnu proběhne tradiční zahraniční soustředění s dorostem a sezónu zakončíme na JECu ve Švýcarsku.

Skupina reprezentantů absolvuje 2x vyšetření u MUDr. Pozdíška v Mohelnici na začátku tréninkového období (prosinec/leden) a pak pro kontrolu před závodním (v dubnu). Stejně jako v předchozích sezónách se mohou jako samoplátci přidat sledovaní.

Novinkou v plánu přípravy je organizace půldenních/jednodenních tréninků nejčastěji o volné sobotě či neděli v místě, kde se rekrutuje nejvíce reprezentantů (typicky Praha, Brno, Luhačovice, Hradubicko, Ještědsko, ale i jinde dle aktuální situace) + navíc ostatní by měli možnost dorazit. Trénink může být součástí například soustředění TSM, akademií či oddílů. Náplní by byl mapový nebo jen běžecký trénink a následné posezení se závodníky příp. i jejich trenéry s rozborem tréninku. Tréninky by byly dobrovolné a do určité míry open. Místo a datum konání bude oznámeno vždy cca 3 týdny dopředu. Hlavním přínosem má být zprostředkování tréninků ve skupině s kvalitními sparingpartnery a motivace do tréninku během dlouhého zimního období.

Všechna soustředění kromě úvodního srazu jsou určena pro skupinu reprezentantů i sledovaných a navíc u označených akcí rádi přivítáme i další zájemce.

Případné další dotazy rád zodpovím.
Košík

 
tisk
  narozky dnes slaví
 Miloš Nykodým   
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Co fyziologicky způsobuje tzv. "únavu"?
- snížení energetických zásob organismu
- nadbytek produktů látkové výměny (např. laktát)
- narušení vnitřního prostředí (např. iontová rovnováha)
- změny koordinačních schopností
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN