CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   

V Jizerkách budou ještě k mání i jízdenky do Alp
 
18.09.2017 | zobrazení 4743
Víkendový šampionát na klasické trati dodá poslední jména do nominace pro finále letošního SP ve švýcarském Grindelwaldu.

Ačkoliv se finálová série běhá ve Švýcarsku už tradičně, ta letošní bude echt atraktivní - bude se závodit s přímým výhledem na Eiger a Jungfrau. Tedy, pokud nebude mlha.

Vzhledem k trvající nekonzistenci nastavení soutěže není ani letos celkové pořadí ve světovém poháru pro většinu našich závodníků žádnou metou. Smysl to má i tak velký. Každý závod SP je nejen možností jak si vyběhnout nějaké důležité WR body, ale hlavně PŘÍLEŽITOSTÍ.

Trochu jiné je to letos pro Vojtu Krále, který - i díky stobodovému vítězství v Lotyšsku - aktuálně figuruje na frajerském pátém místě a ve Švýcarsku se bude snažit tyhle magické výšiny uhájit nebo dokonce ještě vylepšit. Nejblíž na dostřel je čtvrtý Olav Lundanes ;)

Jak už vyplývá z výše uvedeného, tuto sérii SP vnímáme už tradičně hlavně jako součást přípravy a vklad do budoucna. Proto se realizační tým RD rozhodl nečekat až na MČR a přidělit většinu nominací už s předstihem, aby se "jasné případy" mohly na SP dobře nachystat. Přece jen je uzávěrka finální nominace pouhé dva dny před odjezdem a to má k optimu daleko - jak by ostatně mohl potvrdit třeba i Jonáš Hubáček, vloni nominovaný do Švýcarska právě až na poslední chvíli.

Na druhou stranu je to stále úplně stejně otevřené jako kdybychom nechali volných víc míst, protože divoké karty se vzhledem k přípravnému zaměření akce udělují z velké míry i za působení v průběhu celé sezóny a tito závodníci by je dostali.

V rámci početné výpravy 8H a 6D je tak možné v drsných Jizerkách ještě zabojovat o jedno poslední mužské místo, v ženách zřejmě o dvě.

předběžná nominace pro finále SP 2017

PS: Denisa Kosová vzhledem k nedořešeným zdravotním problémům letošní mezinárodní sezónu už ukončila. A zdravotní indispozice stále nepouští do plného tréninku ani Pavla Kubáta.

 
tisk
  narozky dnes slaví
 Miloš Nykodým   
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Laufy běhej v terénu!
Vytrvalost rozvíjí aerobní výkonnost, zefektivňuje spalování tuků, má zdravotně preventivní účinek. Dá se trénovat alternativně (lyže, kolo...), ale vzhledem k lokálnímu účinku je pro orienťáky paradoxně nutné ji hlavně naběhat v terénu - pak má i velký vliv na ekonomiku běhu a tím i na závodní výkon. Efektivní intenzita je v rozmezí cca 70-85% TFmax. Vytrvalost je základem pro zvládnutí intenzivního speciálního tréninku. Neměla by se však úplně vynechávat ani v závodním období.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN