07.05.2006 | zobrazení 5344

ME: Dana 9. na sprintu

V centru Tartu se bežel hodně fyzický závod. O výsledku rozhodovala rychlostní kapacita a drobná zaváhání. Dana Brožková podala další ze svých světových výkonů. Nejlepší muž Petr Losman doběhl 26.

:: mapa finále sprintu (jpg 128kB, nové okno)

"Běžela jsem v pohodě, bez chyb. Cítila jsem se podobně jako na nominačkách," hodnotí Dana v cíli svůj výkon. Na první šestku to v daném "švihovém" terénu dnes nedalo, ale výkon to byl zase parádní. Zatímco zbytek pole byl naskládaný ve vteřinách, Simone Niggli totálně deklasovala ostatní a řekla si důrazně o přestup mezi muže.

Zdenča i Radka zaběhly v centru Tartu dobrý závod. Ani pro ně nebyla dnešní nekomplikovaná fyzická trať to pravé terno.

Sosák je na tom naopak rychlostně výborně - na trati dokázal vyhrát 5 mezičasů a dlouho běžel do desítky. "Pak jsem nabíhal údolíčko shora místo odspodu a přeběhl jsem ho." Chyba ho nelítostně skopla do třetí desítky se ztrátou 40" na znovuvítězného Švéda Wingstedta.

Bet si dopoledne v kvalifikaci zvrtknul kotník. Na odpoledne zatejpoval, přesto to před startem nebylo ono. Ztráta 1:16 na vítěze nevypadá nijak hrozivě, v husté evropské konkurenci však znamená až 42. místo.

Zítra se běží kvalifikace middlu, kterou z české výpravy vynechává Sosák. Startuje se v 11h českého času, na stránkách ME by snad mohl být online přenos stejně jako dnes.