22.10.2017 | zobrazení 8427
 
Složení juniorské reprezentace pro rok 2018


Zbývá už jen pár oblastních závodů a sezóna 2017 bude u konce. Loučíme se se závodníky ročníku 1997, kterým přejeme hodně štěstí v dospělé kategorii. Do sezóny 2018 vstupujeme s novým týmem, který čítá 16 reprezentantů a 15 sledovaných závodníků.

:: složení JRD 2018

Strategie složení týmu je už po několik let stejná a protože se nám osvědčila, tak ani pro následující sezónu se nic zásadního nemění. Máme tedy skupinu reprezentantů a tréninkovou skupinu sledovaných závodníků (nemají statut reprezentanta), kteří tak mají přístup na většinu repre akcí, můžou trénovat s těmi nejlepšími příp. získat spoustu cenných informací. To vše za finančně výhodnějších podmínek.

V obou skupinách jsou standardně závodníci 18-20 let, doplněné o nejlepší 17 leté z toho důvodu, že pokud se závodníci v JRD zapracují v mladším věku, tak je předpoklad, že budou předvádět v 19-20 letech na mezinárodní scéně lepší výkony a mají pak i zjednodušenou situaci při přechodu do dospělých.

Úvodní soustředění, které je jako vždy pouze pro skupinu reprezentantů, proběhne v Novohradských horách (Hojná Voda) a pro závodníky bude připraven horský výběh, mapové tréninky včetně nočáků, posilování a regenerace. Proběhnou osobní pohovory a nastíníme si, co nás čeká v další sezóně. Sledovaní dostanou všechny informace z úvodního srazu mailem.

Plán akcí na celou sezónu 2018 byl zveřejněn na začátku října a najdete ho i s komentářem zde.

Je tedy na co se těšit a hlavně, proč trénovat!

Na viděnou v Novohradkách i na dalších akcích se na vás těší Košík, Iva, Sosák, Boris, Eliška a Mára!


© Český svaz orientačního běhu / Czech OF