VT Dánsko - krátká trať Aggebo/Graested --------------------------------------- Běželo se k večeru. Trénink provázel technický problém - neměli jsme v PC SW na programování kontrol. Proto se trénink zpozdil a kvůli blížící se tmě se startovalo po minutě. To ovlivnilo výsledky - stačila malá chyba a už byl oční kontakt. Na druhou stranu jsme tak namodelovali ještě větší závodní stres než bylo zamýšleno, a to je plus. Kontroly č. 2 a 3 byly hrozné, ale to se od stolu poznat nedalo. Sorry. Jinak terén pro finále middle na ME je velmi podobný, snad jen ještě víc plochý. Právě oblasti s hustníky a mlázím, které byly v části hned po startu, budou určitě i na trati ME. Opět vynikla role, kterou hrajou rozhraní porostu v bílém lese - typické pro "springcupové" lesy. Na mapě jsou nevýrazná, v terénu naopak skvěle poslouží k orientaci. V leteckém terénu hraje zásadní roli směr, ve většině případů je potřeba běžet přímo pod čarou, jinak se ztrácí čas. Sosák se urval o minutu, i díky tomu, že před sebou velkou část tratě viděl Jedlu. Vítězný průměr je 4:42. Hott Johansen běžel chvíli předtím ve stejném lese o trochu lehčí trať průměrem 4:00! (Ale trať Norů vedla výhradně čistým lesem a obsahovala několik povinných úseků. Taky je rozdíl běhat na velké lampiony nebo na malé IOFky.) Marta vyhrála, přestože ztratila na pochybné dvojce a trojce dohromady minutu a půl, plus dalších 25 vteřin v závěru. ...Všichni si už dokážou představit, jak může vypadat terén middle v závodním tempu. Sice trochu obrazí listí, ale ve větší části lesa nemá na čem vyrašit, takže to asi bude velmi rychlé tak jako tak.