CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA

Jan Petržela o kvalifikaci: Zvedli jsme si sebevědomí

30.06.2017 | zobrazení 5427
Šest z šesti ve finále sprintu. To jsou na úvod mistrovství světa v Tartu moc hezké české počty. Nejvýše v kvalifikaci skončil Honza Petržela, který si zopakoval třetí místo z rozběhu z MS ve Skotsku 2015. "Tehdy mi to trochu popletlo hlavu," přiznává před zítřejším bojem o medaile.

Tak jaká je po dnešku nálada v týmu?
V kvaldě jde primárně o postup, a to se povedlo na sto procent, takže supr. Pro finále si většina i zvedla sebevědomí. Akorát Vojcek byl na sebe naštvaný, ale snad to přetaví ve zdravou motivaci.
Jaký to byl závod? Z mapy mi přišlo, že spíš lehčí...
Občas jsem dokonce nevěřil, že v tom opravdu není žádný chyták, takže z tohoto pohledu zatím zklamání, ale snad si pro nás nechali to zajímavější na finále.
Postoupil jsi ze třetího místa. Co to pro tebe znamená? Uklidnění? Motivaci?
Já jsem byl třetí v kvalifikaci sprintu už ve Skotsku dva roky zpět. Tehdy mi to možná trochu popletlo hlavu a viděl jsem se už trochu jinde. Tentokrát to beru trochu střízlivěji, ale samozřejmě je fajn vědět, že fyzicky bych ani ve finále ztrácet nemusel.
Může pomoct i zkušenost ze SP ve Finsku, kde se ti po povedené kvalifikaci ve finále už tolik nedařilo?
Věřím v to. Tam to už navíc byl třetí závod ve dvou dnech a vzhledem k tréninkovému manku jsem už byl hodně utahaný. Závěrečná příprava proběhla bez větších problémů a i program je milosrdnější, takže to snad bude výrazně lepší.
V Estonsku jste dnes běželi v dešti. Bylo to ve městě nepříjemný? A slibují předpovědi pro zítřek lepší počasí?
Déšť nebyl nijak hustý a při samotném závodě jsem to nijak nevnímal. Nepříjemné bylo rozhodování o volbě bot. Špuntovky mi na dlažbě hodně kloužou, u botasek jsem se zase bál prudkých výběhů a seběhů po trávě. Nakonec jsem zvolil botasky a bylo to v pohodě. Zítra by mělo zase poprchávat, ale žádné průtrže mračen snad nehrozí.
Jak teď bude vypadat tvoje příprava na zítřejší finále?
Dát si dobrou večeři, zajít za Kubistou na sadomaso a postavit si ještě pár tratí na zítřek. Díky dnešnímu závodu a mapce dopravních uzávěrek, kterou včera nějakým zázrakem našla Áďa, máme dost dobrou představu o tom, kde by se měl závod odehrávat. Toho musíme využít, a pak už to jenom udýchat.