CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   









Pro zkušenosti do maďarské puszty
 
20.11.2015 | zobrazení 4789
Úvodní sraz juniorského týmu pro rok 2016 byl oproti předchozím rokům trochu netradiční. Prodloužil se ze dvou dnů na čtyři, kdy jsme využili svátečního úterý a vyrazili na teplý jih Maďarska.

První dva dny akce obstarala účast na komorních dvoudenních závodech Juniper open, které nabídly tratě v rovinatém terénu písečných dun s částí v otevřeném prostoru porostlém jalovcem. Tyto jalovcové části představovaly nejnáročnější prvek v obou závodech a to jak z mapového hlediska, tak z hlediska psychické odolnosti, jak se s tímto nepříjemným keřem vypořádat. Řada našich závodníků zvolila správnou taktiku již první den a ti, kteří až tak úspěšní nebyli, si spravili náladu hned v neděli. Úspěch slavilo (tak jako kdekoliv jinde!) důsledné používání buzoly, čtení terénních pozitivních i negativních tvarů, na dlouhých postupech náběhy do prostorů čistého lesa, jehož rozhraní bylo z dáli viditelné a na těch kratších a středních se toho prostě nebát a jít přímo s otevřeným hledím a hledáním prostupných míst mezi keři a přesně se domapovat ke kontrole.

Po celkovém zúčtování si pro sebe rozdělili naši junioři stupně vítězů v pořadí 1. Šimon Navrátil, 2. Štěpán Mudrák a 3. Vojta Netuka. Juniorkám přibyla konkurence v podobě nejlepších maďarských dorostenek, a tak se musely po oba dny sklonit před Zsófií Sárközy, na 2. místě skončila Terka Čechová a na 3. Terka Janošíková.

web závodů s výsledky

Premiéru si na juniorské akci odbyla také GPS sada, kterou jsme na závodech použili a která nám zase o něco více ulehčí analyzovat jednotlivé tréninky či závody.

mapa s postupy E1 juniorky
mapa s postupy E1 junioři
mapa s postupy E2 juniorky
mapa s postupy E2 junioři

Po skončení závodů přišla na řadu také regenerační část úvodního srazu, kdy jsme zavítali do termálů v blízkosti našeho ubytování.

Během zbylých dvou dnů jsme absolvovali celkem 3 tréninky. V pondělí housenku ve volném tempu a bezprostředně na to navazoval skorelauf dvojic, kdy si dvojice měla mezi sebe rozdělit kontroly tak, aby se v nejoptimálnějším případě ve stejný čas sešla v cíli. Na tento trénink nás doplnil Josef Podmolík, který v oblasti pobýval a mohl tak zaskočit za stonající Terku Novákovou.

mapa housenka

mapa skorelauf
výsledky skorelauf

Na úterý pak byla připravena novinka, která bude v různých obměnách doprovázet v příští sezóně většinu soustředění JRD. Nejdříve svěřenci absolvovali standardní krátkou trať ve svižném tempu se snahou o bezchybný výkon a po doběhnutí do cíle pokračovali na cca 3,8 km dlouhý okruh vedený po pískové cestě a částečně lehčím jen mírně zvlněným terénem. Všichni běželi se sporttesterem a měli se držet mírně nad hranicí aerobního prahu (pro určení těchto hodnot byly použity výsledky zátěžového testu všech účastníků). Cílem tréninku je, aby závodníci více získali pojem o tom, co je to střední tempo (v závislosti na podložce a terénním profilu), které je jedním ze základních rozvojových prvků pro výkon v OB a které by měli více zařazovat do svého tréninku.

mapa krátká trať juniorky
mapa krátká trať junioři

mezičasy (čas ze sběrky do cíle je včetně běžeckého okruhu)
výsledky (krátká trať a běžecký okruh zvlášť)

Za dlouhých večerů se ještě reprezentanti důkladně seznámili s plánem přípravy pro sezónu 2016, lehce jsme naťukli charakteristiku závodních prostorů pro příští JMS, připomněli si stěžejní body reprezentační smlouvy a kodexu reprezentanta, vysvětlili si, proč je občas dobré používat v tréninku sporttester a téměř se všemi proběhly osobní pohovory.

Na závěr pár poděkování těm, bez kterých by akce neproběhla tak hladce:

- Mácovi (M. Váňa TUR) za výpomoc při zajištění akce
- společnosti OlfinCar za vstřícné jednání při zapůjčení mikrobusu
- všem účastníkům za perfektní týmový přístup

Na další akci se těšíme na viděnou!
Košík a spol.





 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Co všechno má regenerační vliv?
- kvalita samotného tréninku
- spánek
- životospráva
- denní rytmus
- regenerační pohyb (nízká intenzita; jiné sval. skup.)
- strečink
- kvalitní strava
- pitný režim
- vodní procedury (teplota vody hraje důležitou roli)
- tepelné procedury (sauna; pára méně vhodná)
- masáže
- psychologické postupy
- a některé netradiční přístupy: akupunktura, akupresura, ultrafialové záření, infračervené záření, aromaterapie, dechová cvičení, jóga
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN