CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   









Eva osmá na longu: Jak se vypořádala s uniklou tratí?
 
15.04.2014 | zobrazení 5720
S něčím takovým se všichni setkali poprvé. Mapa s tratí na vrcholných akcích prostě den před závodem obvykle na internetu nevisí. Evu Juřeníkovou to však nerozhodilo. Přestavěný long na ME technicky zvládla a doběhla si pro 8. místo.


Jak hodnotíš svůj výkon na klasice?
„Technicky to bylo dobrý, nechala jsem tam maximálně minutu na malých věcech. Ale čekala jsem, že se budu cítit trochu líp, na middlu jsem se i kvůli longu šetřila, jenže mi to úplně netáhlo. Celkově jsem asi spokojená, protože se mi to podařilo udržet technicky pod kontrolou.“
Udělala jsi nějakou chybu?
„Možná taktickou, když jsem dvakrát minula občerstvovačky. Pokaždé jsem je viděla, ale rozhodla jsem se, že k nim nepoběžím, abych si nezabíhala. Pak jsem to začala trochu cítit, protože jsem pila jen jednou, když jsem probíhala po 65 minutách arénou.“
Jaký to byl závod? Očekávalo se, že bude hodně náročný.
„Za začátku byla taková tráva, a to jsem si říkala, jestli to tak bude celé... Navíc místy to bylo trochu prošláplé, ale u sedmičky to skončilo. Jinak já na tohle trénuju. Že by to bylo extra náročné, to vůbec.“


Srovnání postupů Eva a vítězky Judith Wyder (modře) v 2DRerunu

Jak přípravu na závod ovlivnilo to, že den předem unikly mapy s tratěmi, o kterých jste ale věděli, že budou přestavené? Věnovala ses tomu?
„Dívala jsem se docela hodně. Až do poslední chvíle, asi půlhodiny v karanténě, kde jsme dostaly mapy na papíře. Navíc v týmu jsme měli jednu mapu z veřejných závodů. Také tam visely tratě, co byly na netu, to jsem zkoumala 10 minut. Zkoušela jsem si různé postupy, říkala jsem si, jak by to přestavěli, že pravděpodobně použijí kontroly, co tam měli. Nakonec naše trať docela kopírovala tu, co byla jako chlapská, a naštěstí se výrazně zlepšila. To bylo fajn.“
Co se vlastně dělo večer před závodem, když se na internetu ty mapy objevily?
„Řešil to hlavně Radovan. Když jsem to viděla na švédských stránkách, hned jsem mu volala. Šel za pořadateli a řekl jim, co se stalo. Začali se hádat, čí to byla chyba, takže trvalo, než se vzchopili. Pak přišli i Finové, že to mají. Radovan si nejdřív myslel, že by se to dalo nechat, že to závodníci neviděli, ale jak se to objevilo na sociálních sítích, tak řešení bylo jediné. Kdyby Radovana nebylo, tak nevím, jestli by byl nějaký závod.“
Kolik sil před zítřejšími štafetami klasika vzala a jak se na ně chystáte?
„Tady se různě staví a diskutuje. Mapu máme, takže se vytváří různé koncepce. Vypadá to, jak nějaká Olomouc, je to zrovna v té nejzelenější části. Hodně lidí dneska běželo, nohy zítra úplně lehké nebudou.“

Ženy:
1. Judith Wyder (SUI) 70:19
2. Svetlana Mironova (RUS) 71:44
3. Catherine Taylor (GBR) 72:44
8. Eva Juřeníková 75:06
23. Míša Omová 81:01
25. Jana Knapová 81:12
33. Iveta Duchová 84:42
36. Lenka Poklopová 85:54
41. Venda Horčičková 88:51

Muži:
1. Daniel Hubmann (SUI) 90:23
2. Olav Lundanes (NOR) 90:48
3. Fredrik Johansson (SWE) 90:50
25. Pavel Kubát 98:10
26. Štěpán Kodeda 98:45

/Zhaly

 
web | tisk


týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
K čemu jsou "ANP tréninky"?
Stěžejní fáze působící na rozvoj maximální spotřeby kyslíku a posunování anaerobního prahu. Mají centrální účinek, dají se trénovat alternativně. Podle posledních výzkumů je nejefektivnější běhat týdně 3-4 takové fáze s délkou zatížení nepřevyšující 30 minut. Vhodné je rozdělení do intervalů, např 3 minuty běh intenzitou 90% TFmax + 3 minuty odpočinek. (Do takové kategorie spadají i závody.)
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN