CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA

Nominačky ME: Middlová kunratická

22.03.2014 | zobrazení 5273
V mapě vypadaly jako sympatické kupičky, ve skutečnosti se ale před vámi občas zjevila pořádná hora. Nominační middle na Mnichovi byl přísný. Hlavně fyzicky.

I když k tomu terén sváděl, nebyla to žádná mapařinka. Proč taky, když to v Portugalsku bude hlavně běžecká řež. Takže na těžké dohledávky se moc nehrálo – důležitější byla kličkovaná mezi kupami, případně drcení vrstevnic.

„To bude Betovi sedět. Je to taková Kunratická,“ tipoval v cíli Honza Šedivý, že čtyřnásobný vítěz neznámějšího českého krosu bude mít den. A taky že jo. „Ale Kunratická to byla jen z půlky. Našly se tam dva tři zalamováky, ale ostatní kopce byly běhatelný,“ krotil Šéďovo přirovnání Bet. Každopádně Vojtu Krále porazil výrazným rozdílem – o 65 vteřin. „Byl to hodně fyzicky náročný závod, kdy se musely řešit různé mikro volby na postupech,“ hodnotil Bet, který o vítězství rozhodl v poslední třetině. „Mívám pomalejší začátky a snažím se na konci vyšťavit, co to jde. Psychicky mi pomohlo i to, že jsem doběhl Dýma. Teď si to v hlavě srovnat tak, abych dokázal vydat maximální fyzický výkon, aniž bych kohokoliv doběhl,“ dodal vítěz nominačního middlu. O třetí místo svedli souboj parťáci z OK99 Hradec Králové a díky rychlejšímu doběhu byl Honza Petržela o vteřinu lepší než Pája Kubát.

Mapa se záznamy z GPS na 3DRerun zde.

V ženách na startu žádná specialistka na Velkou Kunratickou nebyla, ale možná by se na Hrádku dobře uplatnila Iveta Duchová. Na Míšu Omovou totiž získávala vteřinu po vteřině už od začátku, až z toho před závěrečnou pasáží byl minutový náskok. Vítězka páteční trojky poté navíc ještě chybovala v dohledávce, a tak náskok Ivety Duchové v cíli vyskočil na 1:40. „Byl to běžák bez chyby. Spokojenost,“ hlásila tradičně stručná Iveta. „Čekala jsem, že tam budou zalomováky, takže mě to nepřekvapilo, ale bojovala jsem s dráhou v nohách. Bylo to na morál – hlavně nepřestat běžet. Rozdíl mezi mnou a Míšou byl asi v mapě, protože v rychlosti to určitě nebylo,“ dodala vítězka. Pro třetí místo a čtyři body do nominačního žebříčku si doběhla Lenka Poklopová – pro někoho možná menší překvapení.

1. Iveta Duchová 34:20   6
2. Míša Omová 36:01   5
3. Lenka Poklopová 36:28   4
4. Martina Zvěřinová 36:31   3
5. Vendula Horčičková 37:00   2
6. Jana Knapová 37:44   1

Kompletní výsledky a mezičasy obou kategorií zde.