CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   









JWOC 2011 - zprávy z českého tábora
 
02.07.2011 | zobrazení 7467
Štafetová stříbrná a bronzová tečka pro Česko. TOP 10 - sprint - 3. Terka Novotná a 7. Pája Kubát, klasika - 5. Pája Kubát, middle - 6. Denisa Kosová, štafety - 2. Adélka Indráková, Denisa Kosová a Terka Novotná a 3. Michal Hubáček, Marek Schuster a Pavel Kubát. Foto dne - "Medailová sbírka ze štafet"


Den sedmý - štafety

Poslední den mistrovství nám přinesl velkou radost. Letošní závod přinesl nervy drásající souboj až do úplného konce. Nejprve se podařilo ve finiši obhájit loňské stříbro holkám, které ve složení Adélka Indráková, Denisa Kosová a Terka Novotná porazily i favorizovanou štafetu Dánska. Zlato získala suverénním výkonem děvčata ze Švédska. Ani jsme si neoddechli a drama pokračovalo u kluků. Od startu bojovalo o vítězství více než 10 štafet. Michal výborně štafetu rozběhl, Maroš pak po diváckém úseku posunul naši štafetu do čela, v druhé části mírně ztratil, ale předával na výborném šestém místě v balíku od třetího místa. V čele se s mírným náskokem objevilo Polsko a Rakousko. Na divácký úsek nejprve dorazila trojice závodníků Polska, Švédska a Španělska, s cca minutovou ztrátou se objevil na čtvrtém místě Pája. Rozhodl závěrečný pytlík, který nejlépe zvládl domácí Michal Olejník a za mohutné podpory domácích fanoušků doběhl Polsku pro zlato a v poslední chvíli tak vybojoval pro Polsko medaili na letošním šampionátu. S cca minutovou ztrátou se pak z lesa vynořil finišman Švédské štafety a my s napětím očekávali souboj o třetí místo. "Díky Bohu" se objevil Pája na sběrce první a i přes pád v cílové rovince odolal ataku Španělů, Dánů a Švýcarů. Štafeta ve složení Michal Hubáček, Marek Schuster a Pavel Kubát tak získala pro Česko třetí medaili na tomto šampionátu.

Následovala mohutná oslava přímo v aréně a vše vyvrcholilo závěrečným vyhlášením a banketem.

Výsledky štafet

Holky

1. Švédsko
2. Česká republika
3. Dánsko

Kluci

1. Polsko
2. Švédsko
3. Česká republika

Fotky ze štafet - zde

Den šestý - finále krátké trati

Poslední individuální závod nám přinesl radost v podobě 6. místo Denisy Kosové. Závod to byl opět velmi rychlý, stejně jako v kvalifikaci. V lese bylo ale podstatně více náletového porostu. V juniorech došlo ke kuriozitě, a to ke třem shodným časům u závodníků na prvním místě. Večer pak následovalo vyhlášení klasiky a krátké trati na náměstí ve Wejherowu.

Výsledky:

Holky

1. Ida BOBACH - Dánsko
2. Tove ALEXANDERSSON - Švédsko
3. Emma KLINGENBERG - Dánsko
6. Denisa KOSOVÁ
24. Adélka INDRÁKOVÁ
34. Petra PAVLOVCOVÁ
47. Tereza NOVOTNÁ
62. Markéta POLOPRUTSKÁ
70. Kateřina CHROMÁ

Kluci

1. Topias TIAINEN - Finsko
1. Robert MERL - Rakousko
1. Dmitry NAKONECHNYY - Rusko
18. Pavel KUBÁT
25. Marek SCHUSTER
34. Daniel WOLF
55. Michal HUBÁČEK
65. David PROCHÁZKA

Fotky z finále middlu - zde

Den pátý - kvalifikace krátké trati

Cílová aréna je připravena na kvalifikaci i finále na fotbalovém stadionu na kopci nad městem Wejherowo. V lese bylo dnes ponuro, padla mlha. Nástrahy kvalifikace nezvládli Filip, David, Maky a Káťa. Byl to hodně rychlý a krátký závod, který je hodně odlišný jak délkou, tak stavbou od našich závodů, ale tak tomu bylo i v loňském roce v Dánsku. Zítra lze očekávat ještě rychlejší závod.

Fotky nejen našich závodníků - zde

Den čtvrtý - volný den

Zvolili jsme odpočinkový program, dopoledne krátký výlet do městečka Puck na pobřeží Gdaňského zálivu, kde jsme navštívili mimo cukrárny i místní vyhlášenou hospodu u Dýmka, kterého tímto pozdravujeme. Odpoledne následovalo osobní volno, které trenérská část využila k výběhu a rozboru postupů a mezičasů longu. V podvečer jsme obdrželi startovky na zítřek a los k nám byl letos mnohem milosrdnější nebo spíše spravedlivější. O postup do finále se budeme prát zítra od 10.00 hod., do A finále postupuje první dvacítka z každého rozběhu. V 9.20 byste měli najít startovky včetně skupin na www.jwoc2011.pl

Pár fotek - zde

Den třetí - klasika

Pondělí patřilo závodu na klasické trati. Počasí se nezměnilo, stále poměrně chladno, větrno, ale naštěstí nepršelo. Cílový areál byl v amfiteatru na okraji Wejherowa, divácká kulisa byla výrazně slabší než na sprintu.

Největší naděje se v českém týmu vkládaly do obhájce loňského zlata Páji Kubáta, který rozhodně nezklamal a prokázal, že patří do špičky mezi juniory, po 2 minutové chybě v motýlku, obsadil výborné páté místo. V klucích zaběhl opět výborně i Michal Hubáček, který přidal k 11. místu ve sprintu krásné 15. místo. V holkách získala umístění v první dvacítce Terka Novotná, která chybnou volbou postupu na konci závodu vypadla z TOP10.

Zítra máme den volna a ve středu nás čeká kvalifikace na krátké trati.

Výsledky:

Holky

1. Ida BOBACH - Dánsko
2. Emma KLINGENBERG - Dánsko
3. Tove ALEXANDERSSON - Švédsko
19. Tereza NOVOTNÁ
25. Markéta POLOPRUTSKÁ
28. Adélka INDRÁKOVÁ
47. Denisa KOSOVÁ
63. Petra PAVLOVCOVÁ
64. Kateřina CHROMÁ

Kluci

1. Yngve SKOGSTAD - Norsko
2. Robert MERL - Rakousko
3. Lucas BASSET - Francie
5. Pavel KUBÁT
15. Michal HUBÁČEK
28. David PROCHÁZKA
32. Daniel WOLF
38. Marek SCHUSTER
56. Filip HADAČ

Fotky z klasiky - zde

Den druhý - sprint

Závodem ve sprintu dnes začalo mistrovství světa juniorů a hned v prvním závodě jsme se dočkali medaile zásluhou Terky Novotné, která ve vyrovnaném souboji s dánskou dvojicí Ida Bobach a Emma Klingenberg a Švédkou Tove Alexandersson získala bronzovou medaili. Další výborné umístění v první desítce získal za sedmé místo Pája Kubát.

Výsledky:

Holky

1. Ida BOBACH - Dánsko
2. Emma KLINGENBERG - Dánsko
3. Tereza NOVOTNÁ
23. Denisa KOSOVÁ
37. Markéta POLOPRUTSKÁ
42. Adélka INDRÁKOVÁ
48. Petra PAVLOVCOVÁ
83. Kateřina CHROMÁ

Kluci

1. Lucas BASSET - Francie
2. Andreu BLANES - Španělsko
3. Florian HOWALD - Švýcarsko
7. Pavel KUBÁT
11. Michal HUBÁČEK
28. Marek SCHUSTER
49. David PROCHÁZKA
59. Filip HADAČ
70. Daniel WOLF

Druhá várka fotek - zde Den první

První den letošního JMS je za námi. Dopoledne jsme navštívili model na long, middle a štafety a odpoledne jsem se přesunuli do Leborku na model sprintu. Překvapení se nekonalo - styl mapování se nezměnil, a tak věříme, že jsme po tréninkových kempech dostatečně připraveni.

Večerní slavnostní zahájení proběhlo v historickém centru města Wejherowo. K atmosféře výrazně přispěl i zájezd Ještědské oblasti.

Zítra nás čeká první závod, ve 14:00 hod. vše začíná závodem ve sprintu, první z našich do místního lesoparku vběhne Dann Wolf v čase 10. Držte nám palce!

Prvních pár fotek - zde


 
web | tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Doba zotavení je klíčem k růstu výkonnosti
Doba zotavení po tréninku závisí zejména na intenzitě, méně i na délce práce. Doby plného zotavení: nízká intenzita (60-75%) 6-36h, střední intenzita (75-85%) 12-48h, vysoká intenzita (85-95%) 24-72h, naplno (95-100%) 24-96h, speciální posilování/ anaerobní trénink 24-96h. Určující je i trénovanost jedince. Doba zotavení je klíčovou veličinou při smysluplném sestavování tréninkového plánu.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN