CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA

Úvodní sprint vyhrál Šéďa

23.05.2008 | zobrazení 5885
"Byl to spíš krátký middle," shodli se závodníci v cíli úvodního závodu letošního Euromeetingu. "Nechal jsem tam minutu a půl..." měl po doběhu pocit Jan Šedivý. Pocity někdy šálí. Chyby se smrskly na půlminutku a svižný výkon zajistil cenné vítězství.

První tři muži dokázali ostatním výrazně odskočit. Za vítězem podzimního Czech Meetingu doběhl šest vteřin mladý Švýcar Beat Zimmermann, třináct sekund ztrácel Nor Andersen. Dobře zaběhl i pátý Losman. Třetí Čech Rajnošek byl po vynechání kontroly diskvalifikován.

Rajnošek    CZE   disk
Kategorii žen opanovaly podle očekávání Švédky v pořadí Bäckström, Berglund a Svensson. Nejlepší Češka Jana Panchártková uzavírala první desítku. Třináctá Šárka Svobodná, věkem juniorka, má za sebou docela vydařenou premiéru v dospělých.

15. Kovářová     CZE   20:29

Závod prý probíhal převážně v zalesněných prudkých stráních, lehce pršelo a hodně to klouzalo. Petr Losman přirovnal těžko průběžný terén k nesprintovému sprintu na MS v Japonsku. Naopak povedený byl závěr v parku.

Zítra se běží poměrně dlouhá klasika (muži 15.6km, ženy 10.0km), startuje se v 11 hodin.