CZ MAPS  -  CZ EVENTS  -  CZ RouteGadget  -  MS2016  -  ME2016  -  JMS2016  -  ČSOS  -  BÉĎA  -  IOF
   dospělí    junioři    vše   |    NOVINKY    AKCE   REPREZENTANTI    DOKUMENTY    PODKLADY   METODIKA   









MS štafety: ženy šesté, muži devátí
 
25.08.2007 | zobrazení 5363
Vítězové jsou stejní jako vloni: Finky a Rusové. Našim se v kyjevském skanzenu loňská pátá místa zopakovat nepodařila. Nebyl to pro nás šťastný závod. Zdenka Stará uvázla na prvním úseku v bažině. A Michal Jedlička se tratí jen protrápil.


Zdenka Stará předávala jako devátá, zablácená až skoro po ramena. Zpočátku se držela v čelní skupině. „Rozdělilo se to a my jsme se Švýcarkou Fritschy jako první naběhly do bažiny. Jenže jsme tam zahučely. Musely jsme si vzájemně pomáhat ven. A pak jsme to zkusily jinde a znova to samé.“ Znamenalo to ztrátu kontaktu s čelem závodu a pro Švýcarsko v konečném důsledku i ztrátu šance na medaili.

Eva pak stáhla dvě místa a vyslala Danu na trať jako sedmou. Šesté místo ještě nebylo ztracené a Daně se ho nakonec podařilo vybojovat. Předběhla mladičkou Dánku Alm a odolala náporu Australanky Allston. „Hanny jsem zahlédla poprvé už na kontrole před diváckou, ale myslela jsem, že je to Ukrajinka.“

D – 1. FIN, 2. SWE, 3. NOR, 4. SUI, 5. RUS, 6. CZE

Honza Procházka měl před závodem trochu obavy, jestli se nehlásí nějaké žaludeční trable, ale do závodu vystartoval jako raketa a stejně tak ho i dokončil. Na divácké kontrole běžel v prvním šestičlenném balíku vedeném Matsem Haldinem. V závěru měl delší farstu. První finišovali Haldin a Jefimov, Bet přivedl do cíle zbytek první skupiny s odstupem asi 50“. Stejně jako na NOMu a na Jukole, špičkově rozběhnutý závod.

Michal Jedlička naopak věřil, že už je všechno v pořádku (po middlu měl ráno teplotu a trávící problémy). V průběhu úseku se ale ukázalo, že organismus nefunguje jak má. Jindy špičkový štafetman se mezičas od mezičasu jen propadal. Bojoval jako lev a nezabalil to. Předával na třináctém místě, sedm minut za čelem.

Michal Smola se pak pokusil o zázrak. S Estoncem v patách zaběhl skvělý závod, časově zaostal za nejrychlejším časem Francouze Gueorgiou jen minutu dvacet. „Když jste mi na divácké řekli, že mám na osmé místo jen minutu, tak jsem to ještě pořádně nakotlil.“

H – 1. RUS, 2. SWE, 3. FIN, 4. NOR, 5. SUI, 6. FRA, 7. GBR, 8. UKR, 9. CZE, 10. EST

Dnes se poprvé zatáhlo, bylo sice dusno, ale ne ostrý žár. Zítra dopoledne celý šampionát zakončí sprint v botanické zahradě.

 
tisk
týmová zóna        
osobní weby reprezentantů
právě probíhá
dnes neprobíhá žádná akce RD
následující akce
Jak vyzrát na kyselinu?
Anaerobní toleranční trénink rozvíjí schopnost lépe ustát a odbourávat tvořící se laktát, který omezuje výkon. Pro orienťáka je vhodné např. běhat opakovaně 30-90" naplno do kopce s pauzou 2-3x delší. Doba úplného zotavení je dlouhá - 24-96 hodin. Tréninkový efekt je krátkodobý a úplně zmizí během měsíce. Používá se jako ladící trénink, 4-8 týdnů před závody.
dráha osobáky | limity

© 2014-2015 Český svaz orientačního běhu / Czech OF
web: RN